• جستجو بر اساس در گروه
   
  چنار قدیمی جزندر
  توضیحات :
  روستای یوسف آباد
  توضیحات :

     در فاصله 15کیلومتری شهر نقاب در دهستان پیراکوه شهرستان جوین واقع شده است که در تابستان دارای طبیعتی زیبا و درختان گردو می باشد که جوی آب روان از زیر درختان به زیبایی عبور می­ کند که جمع کثیری از طبیعت دوستان را همه ساله پذیرا می باشد. رودخانه فصلی در شرق یوسف آباد و از کوه های سبزوار سرچشمه می­ گیرد. این رودخانه در بهار و تابستان شاهد سیل آب های عظیمی است.  آبشار بید
  توضیحات :

     در فاصله 40کیلومتری از شهر نقاب، در مجاورت راه دسترسی به روستای بید مسیر مورد نظر پس از طی 5کیلومتر به محدوده ای سرسبز با چشم اندازهایی طبیعی منتهی می گردد که به دلیل وجود آبشار بید در آن، گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری به منطقه مزبور می آیند پراکنش درختان متنوع در محدوده آبشار سایه های دلپذیری ایجاد نموده ورودخانه جاری سبب ایجاد آب و هوا مطبوعی شده است.

  مناطق طبيعي سد يام
  توضیحات :

     اين سازه آبي در 30كيلومتري جنوب غربي شهر نقاب واقع گرديده است و از نوع خاكي با هسته رسي است اين پروژه در سال 1371 به اتمام رسيد. مخزن این سازه با 1/8میلیون مترمکعب گنجایش از طریق رودخانه یام آبگیری شده و سطح دریاچه یا آبگیری شده و سطح دریاچه آن 43/18هکتار می­ باشد. همچنين از نظر مشخصات اين سد داراي طول تاج 202 و عرض تاج 8/6متر بوده و ارتفاع آن 5/19متر است. سدیام به عنوان یکی از نقاط گردشگری منطقه جوین به دلیل آب و هوای مطبوع و محیط طبیعی دریاچه همه روزه تعداد زیادی از دوستداران طبیعت را به سوی خود فرا می ­خواند.

  مجموعه گردشگری بیدخور
  توضیحات :

     اين منطقه روستايي در فاصله 45كيلومتري شهر نقاب و در دهستان براكوه شهرستان جوين واقع شده است. به لحاظ صنعتي نيز كارخانجات جمكوه، قند شيرين، اسيد سيتريك و فروكروم در چند كيلومتري اطراف اين منطقه قرار دارد. وجود بقعه امامزاده سيد احمد(ع) از نقاط گردشگري زيارتي نيز محسوب مي گردد. در محدوده روستا چند اثر تاريخي از جمله برج قلعه، حمام قديمي، آسياب، غار و پناهگاه وجود دارد.


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
سایر شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق