• جستجو بر اساس در گروه
   
  چنار قدیمی جزندر
  توضیحات :
  روستای یوسف آباد
  توضیحات :

  در فاصله 15 کیلومتری شهر نقاب در دهستان پیراکوه شهرستان جوین واقع شده است که در تابستان دارای طبیعتی زیبا و درختان گردو می باشد که جوی آب روان از زیر درختان به زیبایی عبور می­ کند که جمع کثیری از طبیعت دوستان را همه ساله پذیرا می باشد. رودخانه فصلی در شرق یوسف آباد و از کوه های سبزوار سرچشمه می­ گیرد. این رودخانه در بهار و تابستان شاهد سیل آب های عظیمی است.


  آبشار بید
  توضیحات :

  در فاصله 40 کیلومتری از شهر نقاب، در مجاورت راه دسترسی به روستای بید مسیر مورد نظر پس از طی 5 کیلومتر به محدوده ای سر سبز با چشم اندازهایی طبیعی منتهی می گردد که به دلیل وجود آبشار بید در آن، گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری به منطقه مزبور می آیند پراکنش درختان متنوع در محدوده آبشار سایه های دلپذیری ایجاد نموده ورودخانه جاری سبب ایجاد آب و هوا مطبوعی شده است.

  مناطق طبيعي سد يام
  توضیحات :

  اين سازه آبي در 30 كيلو متري جنوب غربي شهر نقاب واقع گرديده است و از نوع خاكي با هسته رسي است اين پروژه در سال 1371 به اتمام رسيد. مخزن این سازه با 1/8 میلیون متر مکعب گنجایش از طریق رودخانه یام آبگیری شده و سطح دریاچه یا آبگیری شده و سطح دریاچه آن 43/18 هکتار می­ باشد. همچنين از نظر مشخصات اين سد داراي طول تاج 202 و عرض تاج 8/6 متر بوده و ارتفاع آن 5/19 متر است. سدیام به عنوان یکی از نقاط گردشگری منطقه جوین به دلیل آب و هوای مطبوع و محیط طبیعی دریاچه همه روزه تعداد زیادی از دوستداران طبیعت را به سوی خود فرا می ­خواند.

  مجموعه گردشگری بیدخور
  توضیحات :

  اين منطقه روستايي در فاصله 45 كيلومتري شهر نقاب و در دهستان براكوه شهرستان جوين واقع شده است. به لحاظ صنعتي نيز كارخانجات جمكوه، قند شيرين، اسيد سيتريك و فروكروم در چند كيلومتري اطراف اين منطقه قرار دارد. وجود بقعه امامزاده سيد احمد(ع) از نقاط گردشگري زيارتي نيز محسوب مي گردد. در محدوده روستا چند اثر تاريخي از جمله برج قلعه، حمام قديمي، آسياب، غار و پناهگاه وجود دارد.


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
سایر شهرستان ها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق